Bezpłatne ogłoszenia to również informacje o rzeczach znalezionych

Ogłoszenia o zgubieniu albo odszukaniu jakiegoś przedmiotu to bardzo często ukazujące się komunikaty w prasie. Sporo ludzi gubiąc dokumenty bądź kluczyki od samochodu poszukuje ich w miejscu, w którym zobaczyli je po raz ostatni. Jednak często zdarza się, iż nigdzie zgubionego przedmiotu nie widać. W tym momencie najlepiej jest nadać ogłoszenie o zagubieniu konkretnego przedmiotu. Na przykład Wrocław to wielkie miasto liczące ponad 630 tysięcy mieszkańców pojawia się więc prawdopodobieństwo, że ktoś rzeczy znalazł i dał do biura rzeczy znalezionych lub wciąż coś ma, bo na przedmiocie nie było danych kontaktowych właściciela i nie wiadomo komu je oddać. Ogłoszenia dotyczące zagubionej rzeczy można bezpłatnie dodać na wielu stronach www. Często bezpłatne ogłoszenia o zaginionych rzeczach nadawane są w regionalnych gazetach. Darmowe ogłoszenia można także napisać i zamieścić samodzielnie na wielu tablicach z ogłoszeniami w hipermaketach. W wielu punktach można zamieszczać ogłoszenia. W każdym mieście, w którym mieści się multum galerii handlowych czy supermarketów, w których można obejrzeć tablice na bezpłatne ogłoszenia. Wrocław to miasto przeważnie młodych ludzi, jacy śpiesząc się do pracy lub szkoły dość często coś gubią, z tego powodu tak powszechne są rubryki ogłoszeniowe o przedmiotach zaginionych czy znalezionych do oddania. Bezpłatne ogłoszenia to również informacje o rzeczach znalezionych, jakie posiadają znaki szczególne, ale np. nie ma na nich adresu właściciela i dlatego nie można ich oddać. Dużo osób zamieszcza wiadomości o znalezieniu kluczy od domu np. w okolicy, w której je odnaleziono na słupach, na których jest możliwość zamieszczać darmowe ogłoszenia. Dodawanie ogłoszeń o znalezionych przedmiotach jest też możliwe na portalach internetowych miasta lub forach dyskusyjnych tego rejonu.