Gdzie rozwijać swoją kariere zawodową?

Dla mnóstwa ludzi dobra praca to taka, w której można zarobić wielkie pieniądze nie starając się za mocno lub robiąc to co się lubi. Panie zwykle wolą pracować w branży odzieżowej, bowiem najnowsze kreacje czy przebieranie pośród najmodniejszych kolekcji lubią. Praca w sklepie z odzieżą może być zadawalająca nie tylko dla kobiecego zmysłu estetyki, ale również finansowo, jeżeli jest to sklep jakiejś znanej marki lub też oprócz wynagrodzenia oferowane są karty rabatowe na zakup odzieży w tym butiku. Panowie zaś pracują w różnorakich branżach, nie raz fizycznych, nie raz umysłowych. Jednakże większość panów myśli o pracy kierowcy wyścigowego czy także sławnego i bogatego biznesmana. Oczywiście każdy może pracować obecnie gdzie tylko chce, bowiem nie ma już barier uniemożliwiających pracę konkretnej osobie ze względu na płeć, ale wciąż w wielu pracach można zauważyć, że pokaźna większość personelu to panie jak księgowa. Kraków to wielkie miasto, w którym bardzo często można spotkać właśnie młodych inwestorów, w większości panów czy artystów. Wśród młodych i utalentowanych ludzi, aczkolwiek jest wyrównana grupa wśród płci, bowiem znakomitym malarzem może być i mężczyzna i kobieta. Aczkolwiek prócz nauki na artystycznych wydziałach w Krakowie można skończyć inne kierunki takie, jak medycyna, kierunki ekonomiczne czy kierunki humanistyczne. Obecnie dość dużo ludzi wybiera się na studia rachunkowości i pracę w dziale księgowość. Kraków proponuje nie tylko szkoły o tych wydziałach, ale też późniejsze miejsca pracy, ponieważ w wielu miejscach można odnaleźć biuro rachunkowe Kraków czy biura doradztwa finansowego i różnego typu niepubliczne przychodnie. Dużo ludzi po studiach zostaje i pracuje w tym samym mieście, w którym wcześniej podejmowało naukę.