Netykieta – co to?

Czy wiesz, co to netykieta? Jest to zestaw zasad, którymi powinien inspirować się jakikolwiek buszujący po internecie użytkownik, który udziela się na forach internetowych oraz jakikolwiek internauta, który bierze udział w debacie na łamach Internetu. Jeżeli przestrzegasz reguł, jakie zawarte są w netykiecie – nie musisz obawiać się, że nie zostaniesz odpowiednio zrozumiany bądź też poprawnie odebrany przez innych użytkowników oraz rozmówców. Gorzej, gdy nie zachowujesz się kulturalnie, używasz wulgaryzmów czy też nie szanujesz rozmówców. Nikt nie pragnie wieść konwersacji z figurą, która nie akceptuje zdania innych, nie pozwala dojść do słowa lub też jest nieuprzejma. Tak jest w świecie realnym. To znajduje przełożenie także na świat wirtualny, czyli na rozmowy przy pomocy for internetowych. Zapytaj się o coś, zadaj pytanie, ale zrób to tak , ażeby nikogo nie urazić. Każdy człowiek ma prawo do manifestowania swojej opinii. Należy to jednakowoż robić z zachowaniem kultury oraz dobrego poziomu wypowiedzi. Internet kreuje możliwości zarówno do kulturalnej konwersacji, jaki i do tych, jakie są niżej poziomu dobrego smaku. Pewne persony uważają, że jeśli nie mają przed sobą rozmówcy to mogą używać wulgaryzmów i po prostu upokarzać innego użytkownika. Takie zachowania napotyka się nieraz myszkując po stronach internetowych. Czy figura, która nie wykorzystuje zasad kultury wypowiedzi oraz nie prowadzi konwersacji na wysokim poziomie jest uwielbiana, wysłuchiwana przez innych użytkowników oraz tym samym udziela się jej pomocy? Naturalnie, że nie. Nie stosując się do maksym kulturalnej wypowiedzi wystawiamy się nie tylko na odrzucenie ze strony innych użytkowników, ale również na anulowanie wątku lub nawet zbanowanie naszego konta przez administratora, który czuwa nad kulturą wypowiedzi internautów. Niestosowne przyzwyczajenia będą poddawane pod surową ocenę administratora strony.