Suplementach dla zdrowia oczu

Odżywki dla zdrowia oczu to artykuły, które obejmują witaminy i inne składniki odżywcze o zatwierdzonym przez badania przydatnym działaniu dla poprawnego wzroku. W jaki sposób sama nazwa podkreśla, suplementy tego typu to akcesoria do diety, w następstwie tego mają na celu dodanie, a nie podmienianie czynników odżywczych, które musisz otrzymywać ze zdrowej diety.

Przyjęcie suplementów diety nie może absolutnie zaradzić znacznym deficytom żywieniowym wynikającym ze złej diety oraz nadmiernie dużej ilości fast foodów, jakie kojarzą się z wieloma istotnymi kłopotami zdrowotnymi, w tym utratą wzroku. Niemniej niemniej jednak ich zastosowanie to znacząca pomoc w walce z takowymi.

Niezbędne składniki, których należy wypatrywać w suplementach dla zdrowia oczu

Niezmiernie rozsądne jest uzupełnianie codziennej diety suplementem do oczu. Większość obecnych w nich witamin oraz czynników kalorycznych ma prawo odgrywać główną rolę w pomniejszaniu stanów zapalnych oraz zmian oksydacyjnych połączonych z rozwojem chorób oczu.

Witamina A i beta-karoten.

Witamina A (oraz jej prekursor, beta-karoten) jest niezbędna do widzenia w nocy, gojenia się ran oraz zgodnego działania układu immunologicznego.

Kompleks witaminy B (w tym witaminy B1, B2, B3, B5, B6, B12 kwas foliowy, biotyna oraz cholina).

Witaminy z grupy B mogą pomóc w obniżeniu przewlekłego stanu zapalnego i zapobieganiu podniesieniu poziomu homocysteiny we krwi, co ma związek z komplikacjami naczyniowymi dotyczącymi siatkówki. Witaminy z grupy B mogą też grać rolę w pomniejszaniu ryzyka zwyrodnienia plamki żółtej oraz w suplementy witaminowe z ich kompozycją są potrzebne w leczeniu zapalenia błony naczyniowej, popularnej przyczyny ślepoty.

Witamina C

Niektóre zestawienia udowodniły, że witamina C, silny przeciwutleniacz, wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem wystąpienia zaćmy.

Witamina D

Akademicka literatura sugeruje, że deficyt witaminy D jest powszechny, szczególnie w miesiącach zimowych w zimnym klimacie. Badania sugerują, że witamina D wiąże się z niższym ryzykiem zwyrodnienia plamki żółtej.

Wobec tego, jeżeli chce się wesprzeć swój wzrok należy szukać naturalnych suplementów z takimi czynnikami.