Tematyczne katalogi stron

Wybierając wyszukiwarkę internetową wiele osób używa tej w większości przypadków polecanej przez inne ludzie lub też z takiej, której adres najprościej zapamiętać, a tymczasem wyszukiwarki wcale nie muszą być najlepszym źródłem informacji o stronach internetowych. Od wyszukiwania stron internetowych jest katalog stron, seo katalog lub katalog www, nazywany również katalogiem online. W katalogach przeważnie da się znaleźć kategorie generalne takie jak Aktualności i media, Biznes i finanse, Komputery, Motoryzacja czy inne. Jednak w każdej głównej grupie można znaleźć także pod kategorie co bardzo ułatwia wyszukiwanie danej witryny po jej nazwie czy też tematyce. Czasami w katalogach strony rozdzielane są alfabetycznie co także ułatwia zadanie, szczególnie jeśli nazwę tylko kojarzymy.

Kreowanie katalogów stron pozornie jest bez sensu, gdyż wszystkie dane można znaleźć po wprowadzeniu właściwej frazy w wyszukiwarkę. Tymczasem jednak katalog witryn jest mocniej pomocny aniżeli niejedna typowa wyszukiwarka. Seo katalog przeważnie posiada wykaz stron pod podanymi kategoriami przykładowo Rozrywka, Technika, Zdrowie, Media czy Praca i kariera. Dzięki takiemu zaszufladkowaniu witryn można znaleźć wszelkie pokrewne tematycznie witryny w jednym miejscu. Katalog stron to mocno wygodne instrument również wtedy, gdy ktoś pragnie porównać dwie firmy z danej branży za pomocą ich stron internetowych, gdyż wówczas może przeszukiwać wśród linków do witryn.

Szukając linku do witryny danej firmy można zrobić to za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej lub użyć katalogu witryn. Katalog witryn tematycznych ułożony jest wedle określonych tematów. Firmy z gałęzi rozrywkowej można odnaleźć pod kategorią Rozrywka, zaś strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi najpewniej odnajdą się w kategorii Motoryzacja. Seo katalog to również katalog www, w którym da się znaleźć wykaz stron ułożonywedług danych kryteriów przykładowo według rankingu popularności stron czy też alfabetycznie według określenia strony internetowej. Szukanie stron w katalogu upraszczają dane kategorie czy też bardziej drobiazgowe podkategorie.